Házená je sport pro všechny, kteří mají rádi akci, zábavu a mají týmového ducha. Pokud máte zájem o házenou, můžete se připojit k některému z házenkářských klubů ve vaší oblasti. Přehled házenkářských klubů a mužstev v lokalitě Východní Čechy.

Dámský házenkářský klub Pardubice, se sídlem 17. listopadu 237, 530 02, Pardubice-Zelené Předměstí, v okrese Pardubice a v kraji Pardubický kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. L 2601, Krajský soud v Hradci Králové. Právní forma Spolek. Založení v roce 1995. Více informací naleznete na…

Házenkářské kluby, mužstva – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Házenkářské kluby, mužstva v lokalitě Východní Čechy – detailní popis

Házená je kolektivní sport, který se hraje na hřišti s brankami na obou koncích. Hraje se mezi dvěma týmy po sedmi hráčích, z nichž jeden je brankář. Cílem hry je vstřelit co nejvíce gólů do soupeřovy branky házením míče rukou. Házená je velmi dynamický a rychlý sport, který vyžaduje dobrou fyzickou kondici, obratnost, spolupráci a strategii.

Házená je populární sport v mnoha zemích světa, zejména v Evropě, kde se každé dva roky pořádají mistrovství Evropy pro muže i ženy. Házená je také součástí olympijských her od roku 1936 pro muže a od roku 1976 pro ženy.

Házená pravidla

• Házená se hraje na hřišti o rozměrech 40 × 20 metrů s brankami o rozměrech 3 × 2 metry na obou koncích. Hřiště je rozděleno na dvě poloviny a na každé polovině je šestimetrové brankoviště, do kterého smí vstoupit pouze brankář. Hra trvá dvakrát třicet minut s desetiminutovou přestávkou.
  • Každý tým se skládá ze sedmi hráčů, z nichž jeden je brankář. Hráči se mohou střídat kdykoli během hry bez omezení počtu. Hráči smějí držet míč pouze tři sekundy nebo udělat maximálně tři kroky s ním. Pokud to poruší, musí předat míč soupeři. Hráči smějí házet míč pouze rukou a nesmějí jej kopat nebo udeřit jinou částí těla. Hráči nesmějí úmyslně hrát tvrdě nebo faulovat soupeře. Pokud to udělají, mohou být potrestáni žlutou nebo červenou kartou nebo vyloučením na dva minuty.
  • Cílem hry je vstřelit co nejvíce gólů do soupeřovy branky házením míče rukou. Gól platí, pokud míč celý překročí brankovou čáru a není dotknut brankářem nebo jiným hráčem v brankovišti. V případě rovnosti skóre po uplynutí hrací doby se hraje prodloužení o dvakrát pět minut. Pokud ani potom není rozhodnuto, následuje sedmičkový rozstřel, kdy každý tým hází na branku soupeře ze sedmi metrů.