Akumulační magnetit – Východní Čechy

Akumulační magnetit je v oblasti Východní Čechy velmi žádaným produktem. Tento minerál se využívá především v energetice, kde slouží jako součást elektromotorů a generátorů.

1–3 firem z 3 nalezených Filtry

1P-D Refractories CZ a.s.2 pobočky

Březina, Březina Bezdlužná

P-D Refractories CZ a.s. (dříve Moravské šamotové a lupkové závody a.s.) je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin.

2KOVAZ PLUS s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(16)
Zborovské náměstí…, Pardubice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Firma KOVAZ PLUS s.r.o. zajišťuje prodej ručního a elektrického nářadí, včetně brusných nástrojů. Nabízíme elektrické, akumulátorové, vzduchové a ruční nářadí, měřidla a měřící přístroje, brusné a řezné kotouče na ocel, nerez, kámen, beton, pily pro strojní řezání, elektrocentrály, upínací zařízení…

3DUKLA Trutnov, s.r.o.

Výroba, prodej, montáže v oboru tlaková zařízení, topení a úprava vody. Vyrábíme expanzní nádoby, kotle, akumulační nádrže, vzduchojemy, vzdušníky, zásobníky, ventily, aparáty pro chemickou úpravu vody. Náš výrobek je Expanzomat, Aquamat, Ecotherm.


Firmy v dalších lokalitách


Akumulační magnetit v lokalitě Východní Čechy – detailní popis

Díky svým vlastnostem dokáže magnetit uchovávat elektřinu a tím zvyšovat účinnost těchto zařízení.

Další využití akumulačního magnetitu je v oblasti vodohospodářství. Magnetit se totiž používá jako součást filtrů, které odstraňují z vody nečistoty a kovy. Díky své magnetické vlastnosti dokáže magnetit přitahovat a zachytávat tyto nečistoty, čímž se zlepšuje kvalita vody.

V oblasti Východní Čechy se nacházejí ložiska magnetitu, které jsou využívány pro těžbu tohoto minerálu. Díky tomu je akumulační magnetit v této oblasti velmi dostupný a cenově výhodný. Pokud hledáte kvalitní a spolehlivý zdroj akumulačního magnetitu, v oblasti Východní Čechy určitě nebudete zklamáni.